Klikom na rezultat možete pogledati određeni pogodak

Click to comment

Leave a Reply

Fudbal

Novi Pazar ispustio bodove

Ekipa Javora savladala je tim Novog Pazara na Gradskom stadionu rezultatom 2:3 (2:2).

U jednom pravom fudbalskom nadmetanju, nažalost pred praznim tribinama, viđeno je puno golova i dosta prilika i na jednoj i na drugoj strani.

Poveo je domćin već u šestom minutu susreta golom Delimđca a gosti iz Ivanjice su izjednačili desetak minuta kasnije golom Mladenovića a zatim i poveli u 29. minutu pogotkom Pavišića. Dragutinović je izjednačio u 40. minuti i sa 2:2 se otišlo na odmor. U prvom poluvremenu obe ekipe su osim po rezultatu bile izjednačene i po igri i po prilikama.

U drugom poluvremenu Novi Pazar je preuzeo inicijativa a gosti su pokušavali iz kontri da stvore priliku za pobedu što im je i uspelo u 2. minutu nadoknade, kada su svi očekivali kraj i podelu bodova, pobedonosni pogodak za goste postigao je Anes Rušević.

Najistaknutiji u ekipi Novog Pazara bili su Hadzibulić i Tomić koji je ubeležio i dve asistencije.

“Pobedio je srećniji tim. Mi smo bili bolji u prvom, a Pazar u drugom poluvremenu. Vratilo nam se sve što smo radili u minulom periodu. Šteta samo što nije bilo publike, iako bi nam tada bilo teže. Ovo je veliki podstrek za nastavak sezone”, rekao je posle utakmice trener Javora Igor Bondžulić.

U sledećem kolu Javor će u Ivanjici dočekati Radnik iz Surdulice.

“Upozoravao sa prethodne sedmice da je Javor opasna ekipa. Dobro smo otvorili, da bi Ivanjičani potom kaznili našu smušenost. Izjednačili smo, a u nastavku bili bolji i stvorili nekoliko šansi, koje nismo iskoristili. Neiskustvo nekih fudbalera u finišu nas je koštalo poraza”, ocenio je trener Pazara Kenan Kolašinac.

Novi Pazar u 5. kolu gostuje šabačkoj Mačvi.

Continue Reading

Fudbal

Radnički savladao Novi Pazar 2:1

Radnicki Nis Novi Pazar 2:!

Novi Pazar je savladan od ekipe Radničkog rezultatom 2:1. Golove za Radnički postigli su Stojiljković u 14. i Pejović u 29. a za Novi Pazar strelac je bio Ervin Kurti u 88. minutu susreta.

Bili smo dosta istrošeni posle utakmice sa Partizanom, pokušali smo nekim promenama da osvežimo ekipu, međutim to nam nije uspelo, domaćin je poveo sa 2:0. U drugom poluvremenu smo odigrali bolje, imali smo i neke poluprilike koje nismo iskoristili ali ni Radnički nije iskoristi svoje, rekao je Kolašinac nakon utakmice 3. kola.

Radnički je u prvom poluvremenu bio dominantnija ekipa što je prema rečima trenera Radničkog Radoslava Bataka, utakmica trebalo biti rešena u tom delu.

Znali smo da nam dolazi jedna homogena i disciplinovana ekipa, znali smo da ćemo imati problem kada izgubimo loptu, da će oni to znalački da koriste ali smo mi ih stinim prekidima onemogućili da šutiraju na gol, rekao je Batak.

Pazar će na domaćem terenu osvojiti dosta bodova

Trener Radničkog pohvalio ekipu Novog Pazara i izrazio očekivanje da će na domaćem terenu ostvariti dosta bodova.

Novi Pazar u narednom kolu na svom terenu dočekuje ekipu Javora iz Ivanjice a Radnički se na Čairu sastaje sa šabačkom Mačvom.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Fudbal

Novi Pazar neosvojiva tvrđava za crnobele

fk novi pazar partizan 3:2

Tradicija neuspešnih gostovanja Partizana nastavlja se i nakon ovog meča. Od sedam odigranih mečeva samo jednom je Partizan slavio na Gradskom stadion.

Izabranici Kenana Kolašinca potpuno su anulirali pokušaje Partizana da dođu do bodova u utakmici sa Novim Pazarom.

Pazarci su došli prvi do vođstva nakon penala koji je precizno izveo Nedeljkoviću u 22. minutu.

Nakon dobro izvedenog kornera Vitas je u 26. minutu pokušao glavom da zastrese mrežu Novog Pazara ali je fenomenalni Drobnjak bio siguran.

Do kraja prvog poluvremena Novopazarci su mudro priveli igru kraju i zaustavili svaki pokušaj Partizana da dođe do izjednačenja.

U drugom delu Partizan je krenuo agresivnije ali je Novi Pazar preko Tomića u 56. minutu došao u stopostotnu priliku no lopte je otišla preko gola. Samo minut kasnije, nakon dobro izvedene kontre, Partizan je došao u priliku i iz gužve koja se stvorila ispred gola Drobnjaka Suma se najbolje snašao i izjednačio rezultat.

Partizan je nastavio sa napadima ne bili došao do preokreta, što im je i uspelo u 70. minutu kada je Asano savladao Drobnjaka. Ipak regularnost ovog pogodaka ostaće pod znakom pitanja jer se Asano nalazio na ivici nedozvoljen pozicije.

Novi Pazar je odmah izjednačio u 73. minutu golom Perića na asistenciju novajlije Sisea a samo 5 minuta kasnije Resić je postigao pobedonosni pogodak za prve bodove Novog Pazara.

Foto :Irfan Ličina